مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان نوعی خدمات بهداشت روان است که به کودکان، نوجوانان و خانواده‌های آنها در حل مشکلات عاطفی، رفتاری و رشدی کمک می‌کند. مشاوران کودک و نوجوان در مرکز مشاوره اندیشه مهر از طیف وسیعی از روش‌ها برای کمک به کودکان و خانواده‌هایشان استفاده می‌کنند که در اینجا به برخی از این روش ها می‌پردازیم.

مشاوره کودک و نوجوان

شیوه های مشاوره کودک و نوجوان

 

گفتگو درمانی

گفتگو درمانی، که به عنوان روان درمانی نیز شناخته می‌شود، نوعی درمان سلامت روان است که در آن فرد با یک متخصص بهداشت روان آموزش دیده صحبت می‌کند تا افکار، احساسات و تجربیات خود را پردازش کند. هدف گفتگو درمانی کمک به افراد برای درک بهتر خود، بهبود سلامت روان و افزایش رفاه کلی آنها است.

بازی درمانی

بازی درمانی نوعی درمان روانشناختی است که از انواع بازی مانند بازی با اسباب بازی، نقاشی، هنر نقش آفرینی و بازی‌های حرکتی، به عنوان وسیله‌‍ای برای کمک به کودکان برای حل مشکلات عاطفی و رفتاری استفاده می‌کند. این یک روش درمانی مبتنی بر شواهد است که می‌تواند برای کودکان در هر سنی و با طیف گسترده‌ای از مشکلات موثر باشد.

درمانگر بازی از بازی به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با کودک، درک دنیای او و کمک به او برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود استفاده می‌کند. آنها به کودک توجه و پذیرش بی قید و شرط ارائه می‌دهند و محیطی امن و حمایتی ایجاد می‌کنند که در آن کودک احساس راحتی و کاوش کند.

برای رزرو وقت مشاوره کودک و نوجوان خود اینجا کلیک کنید.
برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید : 09104945869 - 02188780075

رفتار درمانی

رفتار درمانی کودکان نوعی درمان روانشناختی است که برای کمک به کودکان در تغییر الگوهای رفتاری منفی و ناسالم طراحی شده است و بر پایه این اصل که رفتار آموخته می‌شود و می‌توان آن را تغییر داد بنا نهاده شده است. رفتار درمانی کودکان می‌تواند برای درمان طیف وسیعی از مشکلات، از جمله:

به کار گرفته می‌شود.

خانواده درمانی

خانواده درمانی نوعی درمان روانشناختی است که کل خانواده را به عنوان یک واحد در نظر می‌گیرد و بر روی تعاملات و روابط بین اعضای خانواده تمرکز دارد. خانواده درمانی می‌تواند به حل مشکلاتی که کودک یا نوجوان تجربه می‌کند کمک کند. این روش بر این اساس است که مشکلات کودکان و نوجوانان اغلب در زمینه خانواده رخ می‌دهد و حل آنها مستلزم مشارکت و همکاری همه اعضای خانواده است.

دلایل مراجعه به مشاوره کودک و نوجوان

دلایل متعددی وجود دارد که یک فرد ممکن است به دنبال مشاوره کودک و نوجوان باشد. برخی از دلایل رایج عبارتند از:

مزایای مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان می‌تواند فواید زیادی هم برای کودکان و هم برای خانواده‌ها داشته باشد. برخی از مزایای رایج عبارتند از:

مشاوره کودک و نوجوان در تهران

نکاتی در هنگام انتخاب مشاور کودک و نوجوان

در کلینیک اندیشه مهر خدمات ارزیابی پیشرفته و تخصصی (آزمون های روانشناسی) برای کودکان و نوجوانان با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های روانسجی و عصب‌شناختی دقیق، جهت بررسی ابعاد و ویژگیهای مختلف کودکان و نوجوانان در سنین مختلف انجام می‌شود. تا بدین وسیله والدین و معلمان بتوانند با برنامه ریزی آینده روشنی برای فرزندان خود محیا کنند

در مرکز مشاوره اندیشه مهر، جلسات مشاوره برای کودکان و نوجوانان به صورت تخصصی با حضور روانشناسان و مشاوران خبره برگزار می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و یا برای رزرو وقت مشاوره در سایت اطلاعات خود را ثبت کنید.


اشتراک در شبکه های اجتماعیارسال دیدگاه